Paznokcie zniszczone zabiegami stylizacji
Zdarza się że po nieprawidłowo wykonanych zabiegach stylizacji, paznokcie stają się słabe i łamliwe. Powodów może być wiele. Wśród głównych warto wymienić brak profesjonalizmu, złej jakości produkty czy błędy stylistki. Jeśli do Twojego gabinetu kosmetycznego trafi taka klientka, warto przedstawić jej kilka pomysłów, jak może zadbać o swoje paznokcie zarówno w gabinecie, jak i w domowym zaciszu.
Skąd biorą się zniszczone paznokcie?
Paznokcie pod żelem bądź hybrydą są w stanie swobodnie rosnąć. Istnieje jednak sporo przyczyn, które niekorzystnie wpływają na stan paznokci, mimo ochrony płytki z zewnątrz. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę jakość stosowanych produktów. Dla przykładu niektóre akryle posiadają duże ilości substancji chemicznych, które powodują uszkodzenia płytki. Przy zabiegach hybrydowych szkodzić może baza oraz promienie UV. Ogromną rolę odgrywa doświadczenie oraz wiedza stylistki. Brak umiejętności może dodatkowo pogorszyć kondycję paznokcia. Efekty nieprawidłowo wykonanych zabiegów widać szybko. Jeśli naturalne paznokcie stają się słabe, rozdwojone a płytka cienka, można mieć pewność, że klientka do takiego salonu już nie wróci.
Krok po kroku do zdrowych paznokci
Po pierwsze należy usunąć materiał pokrywający paznokcie. Najlepiej zabieg wykonać w profesjonalnym salonie. Bywa, że klientki wykonują zabieg na własną rękę. W dodatku z użyciem niezdrowego acetonu. Należy je przed tym przestrzec, gdyż mogą ich stan tylko pogorszyć, wysuszając paznokcie i powodując dodatkowe uszkodzenia.
Po nieudanych zabiegach łożyska paznokci są bardzo suche i postrzępione.
Kilka domowych sposobów
Warto klientkę namówić na serię zabiegów regeneracyjnych w salonie kosmetycznym. Opieka stylistki skróci czas powrotu paznokci do dobrej kondycji. W ostatnim czasie furorę robi manicure japoński, który znacząco poprawia wygląd i stan paznokci.
Dobra stylistka powinna zaproponować klientkom metody pielęgnacji w domowym zaciszu. Po pierwsze warto pomyśleć o sprawdzonych odżywkach, które nie tylko regenerują ale również przyśpieszają wzrost paznokcia. Koniecznie bez formaldehydu, który na początku wzmacnia płytkę, jednak końcowo w znaczący sposób ją osłabia.
Należy pamiętać, że organizm będzie potrzebował sporo czasu na regenerację. Zalecane jest by nie koncentrować się na długości paznokcia a raczej na jego grubości. Warto możliwie długo utrzymać paznokcie krótkie. Należy także przez pewien czas powstrzymać się od piłowania płytki, gdyż jest cienka, a dodatkowe ścieranie powoduje jej osłabienie.
Pomocne w procesie regeneracji są kąpiele pielęgnacyjne, które pozwalają zadbać o skórki. One również ulegają wysuszeniu w wyniku działania acetonu. Warto polecić kąpiel w ciepłej wodzie z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Po zabiegu powinno się użyć kremu do skórek i paznokci.
Przy osłabionych paznokciach dobrze sprawdza się także kapsułka witamin A + E, którą należy otworzyć i wetrzeć w skórę dłoni, skupiając się na paznokciach i skórkach.
Proces regeneracji paznokci jest długotrwały. Początkowo paznokcie są bardzo cienkie, a klientka przyzwyczajona do hybryd będzie chciała szybko do nich wrócić. Wcześniej powinno się odpowiednio poprawić stan płytki i skórek, zanim odbędzie się kolejny zabieg. Tym razem, koniecznie wykonany przez profesjonalną stylistkę, z wykorzystaniem odpowiednich preparatów do paznokci.
Zapraszamy na nasze kursy paznokcie w Poznaniu!