Kursy Poznańskiej Akademii Kosmetycznej

Znajomość stylizacji i modelowania paznokci jest kluczowa dla modelistek. Aby wyróżnić się na rynku i zdobyć zaufanie klientów należy zadbać o najwyższy poziom umiejętności. W odpowiedzi na potrzeby przyszłych i obecnych stylistek, opracowaliśmy bogaty program szkoleń, zapewniający kompletną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu stylizacji paznokci. Nasze kursy dedykowane są absolwentkom szkół kosmetycznych, które chcą zdobyć umiejętności praktyczne, pozwalające na swobodną i samodzielą pracę w zawodzie. Kurs stylizacji paznokci został opracowany także z myślą o pracownikach salonów kosmetycznych, chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć kompetencje.
Część praktyczna to 90% czasu szkolenia

Nasza oferta

Nasza oferta podzielona jest na 3 podstawowe kursy: Kurs stylizacji paznokci metodą żelową UV, manicure hybrydowego i naturalnego. Podczas każdego z nich poznasz niezbędną teorię, poszerzoną o wartościowe wskazówki instruktorki oraz zdobędziesz umiejętności praktyczne. Podczas części teoretycznej poznasz najważniejsze terminy z zakresu stylizacji i modelowania paznokci, a także dowiesz się jak prawidłowo przygotować stanowisko pracy, poznasz zasady higieny, budowę paznokcia oraz przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Część praktyczna to 90% czasu szkolenia. Instruktorka przedstawi zasady pracy z klientką, omówi oraz pokaże, jak prawidłowo wykonywać zabiegi, a także krok po kroku poprowadzi kursantkę. Praca w małych grupach (maksymalnie 4 osoby) pozwala skupić się na pytaniach każdej kursantki i zapewnia indywidualne podejście do każdej uczestniczki kursu. Każdy z kursów trwa łącznie 2 dni (16 godzin), po których uczestniczki zdobywają kompletną wiedzę z zakresu stylizacji i manicure paznokci.

Pakiet startowy

Każda uczestniczka kursu stylizacji paznokci otrzymuje możliwość zakupu profesjonalnego pakietu wysokiej jakości produktów, pozwalający na naukę zawodu modelistki. Skład pakietu został przygotowany osobiście przez Magdalenę Sobucką we współpracy z firmą Alessandro. Wartość pakietu kosmetycznego to ponad 500 zł.

W Poznańskiej Akademii Kosmetycznej zakupisz go za jedyne 400 zł.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu, każda uczestniczka otrzymuje międzynarodowy certyfikat Poznańskiej Akademii Kosmetycznej, potwierdzający zdobytą wiedzę oraz umiejętności.

Wybierz Kurs dla siebie

Kurs stylizacji paznokci metodą żelową
Profesjonalny kurs stylizacji paznokci metodą żelową skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wymaganą wiedzę oraz praktykę, pozwalające na start w zawodzie. Oferowane szkolenie w 90% opiera się na zajęciach praktycznych, podczas których kursantki poznają między innymi : metody prawidłowego przygotowania paznokci, zasady precyzyjnego nakładania żelu, pracy frezarką i pilnikami, przedłużania paznokci zarówno na szablonie jak i na tipsie.

Manicure hybrydowy
Podczas szkolenia z manicure hybrydowego dowiesz się jak prawidłowo wykonać manicure biologiczny i mechaniczny, a także w jaki sposób właściwie przygotować płytkę paznokcia. Nauczysz się również precyzyjnie malować lakierem jednokolorowym oraz french, a także przećwiczysz usuwania lakieru.

Manicure naturalny
Kurs manicure naturalnego jest podstawowym szkoleniem dla przyszłej modelistki paznokci. Podczas szkolenia poznasz podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim nauczysz się prawidłowego wykonywania manicure biologicznego oraz mechanicznego z wykorzystaniem frezarek, a także poznasz tajniki malowania paznokci.

Kurs pedicure
Kurs pedicur kosmetyczne obejmuje szkolenia z zakresu pedicuru wykonywanego za pomocą frezarki. W trakcie części teoretycznej nauczysz się zasady higieny oraz poznasz wszystkie narzędzia i preparaty niezbędne do wykonania pedicuru. Podczas części praktycznej nauczysz się usuwać zrogowaciały naskórek z części podeszwowej stopy za pomocą frezarki oraz skracać płytkę paznokciowa, odsuwać naskórek okalający paznokieć jak i malować sprawnie płytkę paznokciową.

Sprawdź aktualne terminy kursów
bądź zapytaj o indywidualny termin!

"W trakcie prowadzonych przeze mnie szkoleń, szczególny nacisk kładę na przekazanie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu modelowania paznokci. Dzielę się wieloletnim doświadczeniem. Przekazuję wskazówki, podpowiadam, zalecam sprawdzone metody. Każdą kursantkę traktuję indywidualnie, poświęcam jej tyle czasu i uwagi, ile potrzebuje by czuć się swobodnie. Szkolimy w małych grupach, dzięki czemu z każdą kursantką pracuję panując nad ruchem jej ręki. Moim celem jest,by każda osoba, kończąca kurs czuła się pewnie i by mogła samodzielnie wykonywać zawód modelistki. Po zakończeniu kursów pozostaję w kontakcie z osobami, które chcą nadal dokształcać się w zakresie modelowania paznokci i chętnie odpowiadam na pytania związane z zabiegami."
Magdalena Sobucka, założycielka Poznańskiej Akademii Kosmetycznej, właścicielka studia kosmetycznego TIPS2